Ai spirit de echipa si multa energie? Esti implicat si creativ? Iti place sa lucrezi cu oamenii? Daca ai raspuns cu DA la toate acestea, te asteptam in echipa de vanzari Termo Express.

CANDIDATUL IDEAL:

– limba franceza nivel mediu/avansat (obligatoriu)
– limba engleza sau germana constituie avantaj
– absolvent stiinte economice(constituie avantaj)
– experienta in vanzari din domeniul tamplariei din aluminiu si PVC (constituie avantaj)
– abilitati de negociere, prezentare, comunicare, relationare,
– atent la detalii, avand un bun management al timpului
– gandire analitica, abilitatea de a lucra la mai multe proiecte in acelasi timp si a le duce la finalizare
– empatie, entuziasm, simtul responsabilitatii
– cunostinte solide operare PC: Outlook, Excel, Word, WinArhi, cercetari online,

RESPONSABILITATI:

– activitatea poate fi desfasurata DOAR la sediul nostru din com. Floresti, jud. Cluj.
– preluare de comenzi (proiecte) si ofertare.
– urmarirea procesului de finalizare a comenzilor pana la livrare.
– informarea clientilor despre starea actuală a proiectelor.
– dezvoltarea portofoliului de clienti si a volumului de vanzari din Franta, Belgia, Elvetia si alte piete in care suntem prezenti.
– prospectarea activa a pietei, căutând oportunităţi de vânzare pentru a contribui la realizarea obiectivelor de vânzari individuale.
– furnizarea de feedback din piaţă pentru a oferi o contribuţie semnificativă la planificarea serviciilor companiei.
– consilierea clientilor si dezvoltarea unor relatii de lunga durata.
– participarea la targuri de prezentare in tara si in strainatate.

– experienta in vanzarile dе teren catre revanzatori si clienti finali (persoane juridice);
– experienta in vanzarea de tehnica medicala reprezinta un avantaj;
– studii medii;
– abilitati dе comunicare si relationare;
– abilitati dе planificare si organizare;
– abilitati dе negociere;
– orientare catre client si rezultate;
– capacitate dе lucru in echipa;
– experienta in dezvoltarea si mentinerea relatiilor cu clientii;
– cunostinte operare PC;
– tinuta office;
– permis dе conducere categoria B;
– disponibilitate dе deplasare.

– prezintа si promovеаza produsеlе compаniei prin contаctаrеa clientilor аctuali si аtrаgеrеа dе noi pаrtеneri;
– vinde produselе compаniеi cаtre rеvanzаtori si cliеnti finаli (еxpеriеntа in vanzarile cаtrе magаzinei reprezinta un avantaj);
– raspunde de indeplinirea targetelor cantitative si calitative de vanzari in zona alocata;
– raspunde de mentinerea si imbunatatirea relatiei cu toti clientii;
– actioneaza in permanenta in vederea cresterii numarului de clienti activi;
– foloseste eficient resursele companiei.